Wilgen Knotten en planten

1 maart & 15 maart

Op zaterdag 1 maart en zaterdag 15 maart organiseren we een gezellige Wilgenknotdag bij GeoFort! We nodigen iedereen uit om samen de handen uit de mouwen te steken en de natuur een handje te helpen.

Elk jaar knotten we de helft van onze 150 wilgenbomen. Dat doen we met een enthousiaste groep vrijwilligers. Wij zorgen voor zagen, snoeischaren, handschoenen, koffie, thee en een heerlijke lunch. Het is mogelijk om een hele dag mee te komen helpen, maar een halve dag kan ook. Alle handjes zijn welkom en het is altijd gezellig! Naast wilgen knotten gaan we ook wilgen staken planten op diverse plekken op het fort. De activiteit is hierdoor geschikt voor jong en oud!

Kom genieten van de buitenlucht en draag bij aan een groenere omgeving! Neem stevige schoenen of laarzen mee.

Kun je niet op zaterdag 1 maart? Op zaterdag 15 maart organiseren we nog een Wilgenknotdag. In het aanmeldformulier kun je aangeven op welke dag je mee wilt helpen.

Programma zaterdag 1 maart en zaterdag 15 maart

10.00 – 10.30 uur: ontvangst met koffie, thee, limonade en wat lekkers

10.30 – 12.30 uur:  wilgen knotten of jonge wilgentakken planten

12:30 – 13:30 uur:  lunch

13.30 – 15.30 uur:  wilgen knotten of jonge wilgentakken planten

Wilgenknotdag

Naam(Vereist)
Klik hieronder aan op welke dag(en) je mee wilt helpen(Vereist)

Nuttige knotwilgen
Wist je dat een volwassen knotwilg meer dan 10 kilo CO₂ per jaar opvangt? Hoewel knotwilgen sneller groeien dan veel andere bomen, slaan ze iets minder CO₂ op omdat ze regelmatig worden geknot. Dit snoeien stimuleert echter nieuwe groei, waardoor ze continu CO₂ blijven opnemen en bijdragen aan biodiversiteit en waterbeheer. Wilgen zijn dus niet alleen mooi en nuttig in het landschap, maar helpen ook actief bij het verminderen van CO₂ in de atmosfeer!